Творці мрій. Перший погляд на графічні станції

Творці мрій. Перший погляд на графічні станції

На робочій станції - працюють. На персональному комп’ютері займаються чим завгодно.

ІТ-технології міцно увійшли майже в усі галузі нашого життя, і сінема не виключення. Пам’ятаєте фільм “Троя”? В мене особисто зi спогадів з’являється кадр, коли нескінченні тисячі грецьких кораблів пливуть морем, закриваючи собою весь простір аж до горизонту. І зараз, і коли вперше побачив їх, була думка: чи дійсно древні люди змогли побудувати і організувати такий великий флот? Чи може, сучасний фахівець з комп’ютерної  графіки перестарався натискати Ctrl+C та Ctrl +V, дублюючи зображення кораблів для фільму?

Але менше з тим. В будь-якому випадку виробництво жодного сучасного якісного видовища зараз не обходиться без обробки на комп’ютері. І ресурсів (насамперед це об’єм пам’яті, швидкодія відеокарти та процесора) в такому творчому процесi замало не буває.

Отже про ресурси. Звичайно, краще надавати перевагу професійним рішенням.

Робочі станції НР серії Z, DELL Precision чи Lenovo ThinkStation. Всі вони представлені на складі компанії ERC в широкому асортименті. Їх конфігурації починаються від базових однопроцесорних (на рівні потужного, але все ж настільного ПК) і прямують, нарощуючи конфігурацію, до багатопроцесорних систем на суто серверних комплектуючих. Найбільш потужні професійні станції побудовані на серверних процесорах (зазвичай Intel Xeon) з двома чи навіть чотирма відеокартами. І саме для них розроблені NVIDIA SLI та AMD CrossFireX як технології, які вміють заставити працювати водночас дві ( і навіть чотири!) відео карти. Це зроблено для формування ще більш крутої (швидкої та детальної графіки. Тобто потужність кількох графічних процесорів завжди краще, ніж одного. Також не забуваємо і про комерційний зиск: інколи дві відео-карти трохи нижчого класу дають сумарну вартість меншу від однієї потужнішої відеокарти, але результат при формуванні зображення покажуть кращий!

Творці мрій. Перший погляд на графічні станції

Рекомендуємо виділити кілька ключових пунктів при виборі робочої чи графічної станції:

Перше. Це процесор , який швидко опрацює для вас один чи кілька відео потоків. Тут не обійтись без Intel Core і5,­ і7 чи навіть вищезгаданого Intel Xeon. Тут потужність процесора підкаже, яку саме модель вам треба розглядати, на звичайних або на серверних комплектуючих.

Друге. Професійні відеокарти (не плутати з геймерськими) для професійної обробки відео потоку чи формування складного інженерного 3D-макету  вибирайте поміж AMD FireGL та Nvidia Quadro. Драйвери саме цих сімейств налаштовані для забезпечення найбільш швидкої та надійної роботи професійного софту, тобто AutoCAD, SolidWorks, ProEngineer та багатьох інших. І тому навіть найкраща ігрова відео карта просто не зможе з ними конкурувати при такому використанні. Адже її оптимізують не для проектування, а для електронних розваг, тобто для відтворення на екранах того, що колись було зроблено з використанням професійних відеокарт .

Третє. Оперативна пам’ять. 16 ГБ достатньо, але не межа. І ще важливо, щоб не було втрачено жодного біту даних. Тому в графічні станції потрібно ставити пам’ять з функцією корекції помилок. Це і є так звана ECC (Error­correcting code memory , ECC­пам'ять). Колись була характерною суто для серверів, тепер вже прижилась в робочих і графічних станціях.

Четверте. Ваші дані для повсякденного використання, звичайно ж,  будуть зберігатись на жорстких дисках. Щоб гарантувати собі відсутність втрат (а це саме тут може мати катастрофічні наслідки), від серверів запозичили можливість збирати жорсткі диски до RAID-масивів, оснащаючи робочі станції відповідними контролерами.

П’яте. Спеціалісти та інженери HP, Dell, Lenovo і деяких інших витратили багато часу та зусиль , щоб підібрати відповідні матеріали, правильно розмістити елементи всередині корпуса робочої станції , ідеально забезпечити тепловідведення. Величезні зусилля були прикладені до сертифікації таких станцій для роботи з професійним програмним забезпеченням. Тому при виборі робочої станції обов’язково треба оцінювати її параметри у комплексі, виходячи з вибраного вами програмного продукту і сценарію, за яким з ним буде працювати користувач.

Пам’ятайте - правильно вибрати модель, сконфігурувати її та забезпечити сумісність всіх складових елементів робочої чи графічної станції вам допоможуть спеціалісти ERC. Звертатися з такими питаннями на ресурс: www.consulting.erc.ua.

comments powered by Disqus
 
Top