“Незламна”

“Незламна”

З радістю і азартом сприймаємо ми кожен малий чи великий крок, досягнення наших земляків в різних галузях. Вихід на великі екрани “крутого” українського фільму з “майже голлівудськими спецефектами” достойна та знакова подія. Дівчина з Білої Церкви, Людмила Павличенко, перед початком Другої Світової війни вчилася у Київському державному університетi на історичному факультеті. В липні 1941 року пішла добровольцем на фронт. Вона мала спортивні досягнення в стрільбі, тому була прийнята на службу в якості снайпера у 25-ту стрілкову дивізію. В жовтні прибула в Севастополi у складі Приморської армії, що відступила морем з Одеси. В боях при обороні Севастополя, аж до свого поранення у червні 1942 року, Людмила Павличенко здобула хорошу славу одного з кращих радянських снайперів Другої світової війни.

Після пораннення, в кінці 1942 року Людмила в складі делегації молоді та військових була відряджена в Сполучені Штати. Вона стала першою громадянкою СРСР, яку допустили до Білого Дому, вона подружилась із Першою леді. На запрошення Елеонори Рузвельт Людмила зголосилася на турне містами Америки. В своїх промовах вона надихала американців на відкриття другого фронту в Європі. На одній з промов вона сказала:

"Джентльмени, мені лише 25, і я вбила 309 фашистських окупантів до цього часу. Чи не вважаєте ви, джентльмени, що досить уже ховатися за моєю спиною?"

Погодьтесь, сучасники, сильні слова, вони викликають гордість у нас у нащадків.

Отже, і в нашій українській історії є багато достойних, геройських історій, за які можуть взятися професіонали з кіноiндустрії, озброєні сучасними серверами, графічними станціями, ноновітніми програмними середовищами, та видати достойний динамічний фільм. Можливо, він одержить визнання на міжнародних кінофестивалях, як, наприклад, наприкінці ХХ століття в одній із західноєвропейських держав впливове міжнародне журі визначило 10 кращих фільмів усіх часів та народів. Єдиною німою картиною, що увійшла до цієї десятки, була "Земля" українського режисера і сценариста Олександра Довженка.

 

Продовження буде...

Система Orphus
comments powered by Disqus
 
Top