Microsoft Azure Backup

Microsoft Azure Backup

Так як наступного місяця, 31 березня, настане всесвітній день бекапа (резервного копіювання інформації), давайте розглянемо, що таке «бекап», для чого він, а також рішення для бекапу від компанії Microsoft.

«Люди поділяються на 2 категорії: ті, хто робить бекап, і ті, хто ще нічого не втратив»

Народна мудрість ІТ-спеціалістів

Технологія резервного копіювання є важливою складовою існування будь-якого бізнесу. Адже всі внутрішні бізнес-процеси, починаючи із облікових систем та закінчуючи коммунікаціями, породжують все більше і більше кількості інформації, яка є життєвонеобхідна для ведення бізнеса.

Ні для кого не секрет, що успішний бізнес той, який може за достатньо короткий час отримати інформацію, опрацювати її та здійснити певні якісні чи кількісні прогнози. Їхня актуальність негативно чи позитивно вплине на діяльність бізнесу. Але що станеться із бізнесом, якщо вся життєвонеобхідна інформація буде втрачена, знищена, поцуплена? Чи зможе бізнес надалі успішно працювати?

Для того, щоб захистити інформацію - її потрібно шифрувати та копіювати у резервне середовище збереження інформації. Можна будувати таку інфраструктуру самостійно чи скористатися послугами компаній, які спеціалізуються на такому типі послуг. Переваги є в обох варіантах:

 1. Локальне резервне середовище – повний контроль над інфраструкторую: від конфігурації механізмів захисту до розширення місця фізичних носіїв інформації
 2. Аутсорс резервного середовища – переведення капітальних витрат в операційні (оренда ресурсів), гнуче масштабування потрібного простору для збереження інформації тощо.

Давайте розглянемо сервіс для резервного копіювання від компанії Microsoft під назвою Azure Backup.

Даний сервіс дозволяє без додаткових витрат на придбання програмного забезпечення швидко та безболісно для інфрастурктури бізнесу розгорнути механізм резервного копіювання вибраної інформації в «хмару» - сервіс Microsoft Azure.

Чи довго налаштовувати резервне копіювання існуючих серверів?

Для того, щоб скористатися Microsoft Azure, необхідно мати обліковий запис до відповідного сервісу. Його можна отримати безкоштовно строком на 30 днів та депозитом $200 на рахунку. Випробувальну версію можна отримати за наступним посиланням.

Після того, коли отримали доступ до Microsoft Azure, нам потрібно здійснити невелику кількість налаштувань:

 1. Створити в Microsoft Azure сховище для бекапу
 2. Встановити на локальний сервер безкоштовний додаток Microsoft Azure Backup Agent, який буде обслуговувати логістику бекапу в «хмару» та відновлювати інформацію у випадок втрати інформації на локальних серверах.
 3. Налаштувати зєднання агента зі сховищем в Microsoft Azure
 4. Визначити інформацію, яку необхідно копіювати, та із якою періодичністю це здійснювати

Даний процес займає максимум 30 хвилин навіть у випадку відстуності навичок конфігурації серверної інфраструктури.

Як працює механізм здійснення резервного копіювання та відновлення?

Після того, як ми налаштували бекап-агент, розпочинається перше та довготривале (у залежності від розміру інформації) резервне копіювання: інформація індексується, стискається та переміщується по захищеному каналу в сховище Microsoft Azure.

Коли настає наступна черга для здійснення бекапу, переміщуються у хмару лише ті файли, що були змінені від дати останнього резервного копіювання, тобто здійснюється інкрементне резервне копіювання, що сильно зекономить серверні ресурси, а також інтернет трафік.

Коли зявляється потреба у відновленні інформації, необхідно знову запустити Microsoft Azure backup Agent і вибрати опцію відновлення вибраної інформації. Після цього розпочинаться відновлення інформації на локальний сервер. У даному випадку порібно буде оплатити висхідний трафік із дата-центрів Microsoft.

Microsoft Azure Backup

Як сплачувати за сервіс?

Для початку необхідно визначитися із розміром резервної копії, яку планується тримати в сховищі Microsoft Azure. Для прикладу розрахуємо варіант із 100ГБ протягом 1 одного року.

Вартість 1ГБ бекапу складає $0.02/місяць (тариф актуальний на лютий 2015). Так як перших 5ГБ – безкоштовні, (100ГБ-5ГБ)х$0.02 =$19/місяць, або $228/рік.

Якщо відбувається відновлення резервної копії – необхідно оплатити висхідний трафік. Вартість 1ГБ трафіку – $0.087/Month. (100ГБ-5ГБ)х$0.087=$8.27

Після того, коли визначно величину потрібних ресурсів у грошовому еквіваленті – потрібно придбати картки поповнення депозиту Microsoft Azure у залежності до потреби: $236.27/$100 та округлюємо до більшого числа = 3 OLP (Open License Program) контракти на Microsoft Azure. У результаті придбання ключів необхідно буде перед початком використання сервісу спочатку активувати їх, тобто здійснити так званий pre-paid. Після цього можна використовувати резервне копіювання, а оплата за сервіс буде здіснюватися похвилинно.

Альтернативи Microsoft Azure Backup?

Так. В Microsoft Azure існують альтернативи стандатному резервному копіюванню від інших вендорів: Cloud Cellar, Seagate, Veeam.

Microsoft Azure Backup

Які переваги Microsoft Azure Backup?

 • Оплата лише за спожиті ресурси: дисковий простір та трафік
 • Оплата за ресурси похвилинно: якщо протягом 15 днів тримали 100ГБ бекапу, а протягом інших 15 днів – 50ГБ, то оплата буде здійснена за 70ГБ, адже (100ГБ-50ГБ)/2-5ГБ (безкоштовно)=70ГБ
 • Необмежені ресурси для масштабування
 • Здійснення інкрементного резервного копіювання
 • Пакування та зтискання інформації при передачі в «хмару»
 • Безкоштовний вхідний трафік в датацентр Microsoft Azure
 • Безкоштовне ПЗ для створення резервних копій та відновлень інформації
 • Підтримуються наступні ОС: Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1

Висновок

Microsoft Azure – зручна платформа для швидкого розгортання гібридного рішення щодо здійснення резервного копіювання інформації як із локальних серверів, так і робочих машин користувачів. Для його налаштування не потрібно мати навичок системного адміністрування, що робить дане рішення відкритим навіть для власників малого та середнього бізнесу.

comments powered by Disqus
 
Top